KONST / Litografier / Färglitografi 9109020
*
nr 910 9020
Ã…ke Westin
(f. 1939), Sverige
Färglitografi , Åke Westin (f. 1939), Jazzcafé, EA (konstnärens exemplar), bladets mått: 48x54
Kondition: löst blad
Åke Westin, född 1939 i Stockholm, svensk målare, grafiker, tecknare och formgivare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 september 2014
kl 18:49:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/9 09:49:06
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ã…ke Westin
Åke Westin, född 1939 i Stockholm, svensk målare, grafiker, tecknare och formgivare.
Läs mer om Ã…ke Westin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jazzcafé konstnärens exemplar litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åke westin
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
-
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01
*
Ã…ke Westin
Kondition: löst blad
Åke Westin, född 1939 i Stockholm, svensk målare, grafiker, tecknare och formgivare.
Läs mer om Ã…ke Westin
nr 910 9020
Ã…ke Westin
(f. 1939), Sverige
Färglitografi , Åke Westin (f. 1939), Jazzcafé, EA (konstnärens exemplar), bladets mått: 48x54
Kondition: löst blad
Åke Westin, född 1939 i Stockholm, svensk målare, grafiker, tecknare och formgivare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/9 09:49:06 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ã…ke Westin
Ã…ke Westin, född 1939 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, grafiker, tecknare och formgivare.Läs mer om Ã…ke Westin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jazzcafé konstnärens exemplar litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åke westin
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28 -
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01